loading...

اخبار شهرستان آغاجاري

این وبلاگ اخبار شهرستان آغاجاری را منعکس می نماید

بازدید : 108
شنبه 16 آبان 1399 زمان : 11:37

خبار کوتاه استان

++++ محمد پور مدیر شبکه بهداشت و درمان باغملک با بیان اینکه شناسایی ۳۰ معلم و ۱۱ دانش آموز مبتلا به کرونا با انجام تست بالینی اثبات شد، گفت: واحد بهداشت مدارس شبکه بهداشت و درمان با همکاری مربیان بهداشت، نظارت مستمر بر آموزشگاه‌ها به ویژه مدارس شبانه روزی دارند و به صورت هفتگی پایش می‌شوند.

او با اشاره به اینکه تست pcr (نمونه‌گیری از مخاط حلق و بینی) برای معلمان و دانش‌آموزان باغملک خارج از نوبت انجام می‌شود افزود: پایش روزانه دانش‌آموزان و معلمان در مدارس شهرستان موجب شناسایی سریع مبتلایان به کووید ۱۹ شده به نحوی که تاکنون شاهد هیچ مورد فوت ناشی از این بیماری در دانش آموزان و معلمان نبودیم.

محمد پور بیان داشت: از مجموع ۶۳ مرگ ناشی از ابتلای به کرونا در شهرستان باغملک، تعداد ۱۴ مورد در قلعه تل (۱۰ مورد شهر، چهار مورد روستاها)، ۸ مورد در باغملک، ۸ مورد در بخش میداوود، ۷ مورد در دهستان منگشت، ۶ مورد در دوراهی اسلام آباد و ۴ مورد در بخش صیدون این شهرستان رخ داد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان باغملک با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰۶ نفر از کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان از جمله یک پزشک متخصص به کرونا مبتلا شده‌اند ادامه داد: جایگزین کردن کادر درمانی در شرایط فعلی یکی از چالش‌هایی است که با آن روبرو هستیم.

++++ شریعتی استاندار خوزستان گفت: موافقت ساخت جاده اهواز-ایذه به لردگان با هزینه‌ای در حدود هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان تصویب شد و با توجه به اینکه تأمین منابع این پروژه به عهده بانک‌ها است شاهد سرعت بالای اجرای کار خواهیم بود.

او افزود: ۴۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ را بانک رفاه، ۲۰۰ میلیارد تومان را بانک ملی و ۱۵۰ میلیارد تومان را هم بانک صادرات و باقی مانده را هم دولت تامین خواهد کرد.

شریعتی بیات داشت: این کار به زودی شروع خواهد شد و با توجه به اینکه تأمین منابع این پروژه به عهده بانک‌ها است شاهد سرعت بالای اجرای کار و در پی آن شاهد پیشرفت، توسعه و آبادانی شمال استان خوزستان خواهیم بود.

++++ حسین آقاملاپور مدیر آموزش و پرورش ایذه با اشاره به فوت ۳ معلم در این شهرستان به علت ابتلا به کرونا ویروس گفت: سید خدارحم موسوی و فرهاد نوروزی از معلمان بازنشسته آموزش و پرورش ایذه بودند، همچنین محمد نیازپور معلم آموزش و پرورش عشایر نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

او با بیان اینکه ابتلای این عزیزان به کرونا و در گذشت آن‌ها ارتباطی با مدارس نداشته است، افزود: از بین آنان فقط محمد نیازپور هنوز شاغل بود که او نیز در استان اصفهان و پیش از بازگشایی مدارس به کرونا مبتلا شده بود و هفته گذشته در بیمارستان رازی اهواز درگذشت.

آقاملاپور با اشاره به ابتلای ۲۰ معلم دیگر این شهرستان به ویروس کرونا اظهار داشت: این معلمان دوران بیماری را سپری کرده و اکنون سالم و سلامت هستند، ضمن اینکه ۳ دانش آموز اهل روستای چهار تنگ خارج از محیط مدرسه و زمانیکه همراه خانواده بودند به این ویروس مبتلا شده اند.

++++ کوروش مودت مدیرکل آموزش و پروش خوزستان ، گفت: جلسه شواری آموزش و پرورش با حضور استاندار خوزستان، با هدف ارزیابی وضعیت دانش آموزان استان در وضعیت قرمز کرونایی برگزار شد.

او با اشاره به کودکانی که در اثر کرونا فوت شده اند، افزود: ۸۱ درصد آن‌ها بیماری زمینه‌ای داشته که منشا آن چاقی است و در حال حاضر ۲۰ درصد نوجوانان و ۲۷ درصد جوانان دچار بیماری چاقی هستند، به همین دلیل آموزش‌های لازم به دانش آموزان داده می‌شود همچنین سامانه آوای سلامت در این زمینه فعال است.

مودت با اشاره به طرح کنترل وزن و پیشگیری از چاقی دانش آموزان (کوچ)، بیان کرد: طرح کوچ با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم در خوزستان در مدارس استان اجرایی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ترویج سبک زندگی سالم در بین دانش آموزان خوزستانی را یکی از اولویت‌های عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت استان عنوان کرد و اظهار داشت: اجرایی شدن طرح کنترل وزن و پیشگیری از چاقی دانش آموزان (کوچ) مهمترین راهبرد عملکردی آموزش و پرورش در خصوص ارتقای شاخص سلامت و تندرستی در بین دانش آموزان است.

این مقام مسئول در این جلسه با اشاره به کاهش شهریه دانش آموزان غیرانتفاعی تصریح کرد: مرجع تصمیم گیری، وزارت آموزش و پرورش است و استان‌ها امکان هیچگونه تصمیم گیری را ندارند و همچنین تصمیم گیری در ارتباط با تعطیلی مدارس و یا مجازی شدن کامل فعالیت‌های آموزشی مدارس بر عهده ستاد مقابله با کرونا است.

مودت در پایان گفت: از کتابچه و شیوه نامه کنترل وزن و چاقی نیز با حضور استاندار رونمایی شد.

+++++++++

حوادث استان

++++ سرهنگ پاپی فرمانده انتظامی‌بندر ماهشهر گفت: تعداد زیادی از شهروندان به صورت حضوری به پلیس آگاهی شهرستان مراجعه و طی گزارش‌های متعددی عنوان داشتند خانمی‌به هویت معلوم با تاسیس صندوق وام خانگی مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال معادل ۱۰ میلیارد تومان از آنان در قبال دریافت وام اخذ و سپس پس از مدتی متواری شد.

او افزود: دستور ویژه به رئیس پلیس آگاهی این فرماندهی جهت بررسی موضوع و اعلام نتیجه صادر شد.

سرهنگ پاپی بیان کرد: ماموران آگاهی بندر ماهشهر با هماهنگی مقام قضایی و انجام تلاش‌های شبانه روزی همراه کار اطلاعاتی موفق شدند مخفیگاه متهم را شناسایی و طی عملیات پلیسی او دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی نموده که با حکم مقام قضایی روانه زندان شد.

++++ یداله امیری رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی‌خوزستان گفت: با هدف برخورد قاطعانه با قاچاقچیان سوداگران مرگ، ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر با همکاری پلیس استان زنجان با تلاش اطلاعاتی و تجدید اقدامات پلیسی یک محموله مواد مخدر را شناسایی کردند.او افزود: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر با کار اطلاعاتی و اقدامات خاص پلیسی ۲ دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ و ۲۰۶ صندوقدار حامل موادمخدر را شناسایی و متوقف کردند.

سرهنگ امیری با بیان اینکه در بازرسی از ۲ خودروی توقیفی ۹۵ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک با لفافه که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، کشف شد، اظهار کرد: در این رابطه ۳ قاچاقچی موادمخدر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی داده شد.

++++ امیرعباس شهبازی فرمانده انتظامی‌اندیمشک گفت: در پی قتل زن جوان به وسیله شلیک اسلحه جنگی از سوی سرنشینان یک دستگاه خودرو سواری در یکی از خیابان‌های این شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان پلیس اندیمشک در همان آغاز تحقیقات و بررسی صحنه جرم با روش‌های تخصصی هویت قاتلان را شناسایی و تلاش برای دستگیری آنان را آغاز کردند.

سرهنگ شهبازی با بیان اینکه دیشب مأموران پلیس آگاهی با کار اطلاعاتی مخفیگاه ۳ قاتل فراری را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند، اظهار داشت: متهمان در تحقیقات پلیس انگیزه خود را از ارتکاب به قتل را اختلافات خانوادگی عنوان کردند، البته تلاش برای کشف اسلحه به کار رفته در صحنه قتل ادامه دارد.

++++ سرهنگ سهراب حسین نژاد رئیس پلیس آگاهی خوزستان گفت: درپی وقوع چند فقره سرقت مغازه و اماکن به وسیله سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید نوک مدادی در سطح اهواز، موضوع در دستور کار مأموران پایگاه شرق این پلیس قرار گرفت و کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام کار اطلاعاتی، اعضای باند ۴ نفره سارقان مغازه واماکن را شناسایی و طی عملیاتی متهمان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

او افزود: در بازرسی از محل اختفای سارقان یک دستگاه خودروی مورد استفاده در سرقت‌ها، یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه و همچنین اموال مسروقه‌ای شامل؛ ۸ دستگاه دریل برقی، یک دستگاه سنگ جت، یک دستگاه برش فارسی بر، ۲ دستگاه اره برقی نجاری، یک دستگاه کمپرسوربادی هوا، پایه دریل گردبر و ابزارآلات برقی و شارژی کشف شد.

سرهنگ حسین نژاد با بیان اینکه در تحقیقات بعمل آمده، متهمان تاکنون به ۲۱ فقره سرقت مغازه و اماکن اعتراف کرده اند، اظهار داشت: مراحل سرقت از سوی سارقان بازسازی و مالباختگان شناسایی و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

اخبار  کوتاه آغاجاری  15-8-99
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب :
 • کل نظرات :
 • افراد آنلاین :
 • تعداد اعضا :
 • بازدید امروز :
 • بازدید کننده امروز :
 • باردید دیروز :
 • بازدید کننده دیروز :
 • گوگل امروز :
 • گوگل دیروز :
 • بازدید هفته :
 • بازدید ماه :
 • بازدید سال :
 • بازدید کلی :