loading...

اخبار شهرستان آغاجاري

این وبلاگ اخبار شهرستان آغاجاری را منعکس می نماید

بازدید : 67
دوشنبه 25 آبان 1399 زمان : 14:38

دیدگاهها

رهبر معظم انقلاب اسلامی‌:

در زمینه اقتصاد نگاه صحیح و اصولی این است که مطلقا به بیرون کشور نگاه نکنیم. نه اینکه رابطه مان را قطع کنیم. ارتباطات باید برقرار باشد مهم این است که ما علاج را از بیرون خودمان نخواهیم. علاج در درون خود ماست در داخل کشور است. باید یک تلاش برنامه ریزی شده و سازمان یافته در زمینه اقتصاد انجام بگیرد.خیلی از مشکلات کنونی ما ربطی هم به تحریم ندارد. مربوط به ناهماهنگیهاست. بسیاری از گرانیهای اخیر توجیه ندارد. باید علاج بشود و قابل علاج است. بایستی مسئولین با هماهنگی علاج کنند. شما نگاه میکنید گرانی از گوشت قرمز و گوشت مرغ و گوجه‌فرنگی بگیرید تا پوشک بچه. گرانی اینها گرانیهای بی‌دلیلی است. هیچ استدلالی پشت این گرانیها وجود ندارد و جنس هم هست. و اگر چنانچه بین دستگاهها هماهنگی باشد اینها همه‌اش قابل کنترل است.

+++++++

حریرچی معاون کل وزیر بهداشت:

امروز فردی پیشنهاد میکرد که دو هفته الان تعطیل کنید، در عید حساب کنید آن را. برای کنترل کرونا هرچه دیرتر اقدامات موثر را انجام دهیم، مشکلات طولانیتر میشود و اثرات منفی اقتصادی بیشتری در پی خواهد داشت. ۶۵ نفر از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در نامه‌‌‌ای به وزیر بهداشت، خواستا تعطیلی حداقل ٢ هفته‌‌‌ای در کشور شده اند. مدتی است علت اصلی و اول فوت در کشور کرونا است و سکته قلبی، سکته مغزی و سرطان، علل دیگر مرگ در کشور است که نسبت به پارسال بیش‌تر شده. بس است که خواهران، برادران، همسر، فرزندان و پدران و مادران مان فوت کنند یا در بیمارستانها زجر تنفسی بکشند. مردم فقط به منافع خود توجه نکنند، برای مبارزه با این بیماری خطرناک همه دست به دست هم دهیم.

+++++++

نمکی وزیر بهداشت و درمان :

هر بار از مقابل وزارت بهداشت رد می‌شدم می‌گفتم خدایا من را به هر دامی‌می‌اندازی بینداز ولی به دام وزارت بهداشت نینداز. زمانی هم که دکتر‌هاشمی‌می‌خواستند از وزارتخانه بروند، به ایشان گفتم من در طول زندگی تنها دست پدرم را بوسیدم ولی حاضرم دست تو را ببوسم که بمانی و من در این تله نیفتم. با آنکه آن روز نمی‌دانستم سیل و زلزله و کرونا در راه است‌. همه روزی می‌میریم اما خداوند ماموریت‌هایی را در شرایطی به دوش برخی می‌گذارد که خودش مقدر کرده و من هم راضی به رضایت پروردگار هستم و کاری می‌کنم که شرمنده خون شهدا نشوم. در رابطه با کرونا ما روزهای سختی را می‌گذرانیم اما می‌شد این روزها را ساده تر گذراند. ما در یک شرایطی اواخر دی ماه موارد چین را شنیدیم و با توجه به شناختی که از شاکله ویروس داشتم گفتم که با موجودی روبرو هستیم که تا مدتی گرفتارمان خواهد کرد. این شترگاوپلنگ همه کاری با بشر خواهد کرد. ما خودمان را آماده کردیم و شاهد هستید که در بهمن ماه در دولت فریاد زدم باید راه‌ها را بست و گفتم اگر این آتش به نیستان کشور افتاد، دامن تک‌تک اعضای این کابینه را خواهد گرفت. به همکاران گفتم حتی اگر نسیمی‌هم بیاید شما آن را طوفان تصور کنید و سنگرآرایی کردیم و تجربه دفاع مقدس را به کار بردیم. در طوفان قم و گیلان مریضی پشت درِ بیمارستان نماند و تازه زمانی که به اروپا و آمریکا رسید شرایط را درک کردند؛ آن هم در زمانی که آمریکایی‌ها ۱۱۱ میلیارد دلار هزینه کردند. انگلیسی‌‌ها ۲۲ میلیارد پوند در نظام سلامت خرج کردند و در این شرایط یک میلیارد یورو از صندوق توسعه به ما داده شد که تا یک ماه قبل ۳۰ درصد آن را گرفتیم. امروز مشخص شده است که خیلی از بیماری‌های قلبی عروقی به حفره دهان وابسته است و باعث سکته‌های قلبی و مغزی می‌شوند. مراقبت از حفره دهان بسیار مهم است که کار مدرسه است.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تحرکات ضد نظام و مشکوک

نام‌گذاری دو خیابان به نام دو عنصر رژیم طاغوتی

شورای شهر تهران نام‌گذاری خیابان‌هایی در تهران به نام دو فعال فرهنگی پوچ‌گرا را تصویب کرد! با رأی اعضای شورای شهر تهران بناست یک معبر در تهران به نام «پرویز تناولی» و یک معبر دیگر در تهران نیز به نام «سهراب شهید ثالث» نام‌گذاری شود! پرویز تناولی، از وابستگان به دربار ستم‌شاهی پهلوی بود؛ او یک مجسمه‌ساز است که به خاطر طراحی مجسمه‌هایی با مضمون نیهیلیسم و پوچ‌گرایی و همچنین آثاری با مضمون جنسی شهرت یافته است. همچنین سهراب شهید ثالث، از سردمداران جریان موسوم به سینمای موج نو بود که با بودجه رژیم طاغوت، فیلم‌هایی با درون‌مایه شبه روشنفکرانه و پوچ‌گرایانه می‌ساخت.

+++++++

«انور قرقاش» وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه طی سخنان خود در هفتمین «نشست راهبردی ابوظبی» اظهاراتی علیه ایران و ترکیه مطرح کرد.
بر اساس گزارش روزنامه اماراتی «الخلیج»، قرقاش مدعی شد: کشورهای موجود در خاورمیانه (غرب آسیا) باید به حاکمیت ملی یکدیگر احترام بگذارند؛ ایران و ترکیه با مداخله خارجی به عنوان ابزاری برای اجرای دستورکارهای توسعه‌طلبانه خود حضور بیشتری در منطقه پیدا کرده‌اند؛ سلاح‌های ایرانی هنوز به سمت یمن روانه می
شود و (این کشور) از شبه‌نظامیان تروریستی حمایت می‌کند.
وی افزود، ترکیه با بهره‌برداری از خلأ امنیتی در لیبی، نقش گروه‌های مسلح در این کشور را تقویت کرده است.
قرقاش سپس مدعی شد، امارات متعهد به تحقق مسالمت‌آمیز بحران یمن است، به حمایت خود از ائتلاف سعودی ادامه می‌دهد، برای آتش‌بس با هدف مقدمه‌چینی برای راه‌حل سیاسی دائم تلاش و از تلاش‌های ملل برای حل بحران لیبی حمایت می‌کند.
وی در حالی این سخنان را اعلام می‌کند که امارات با ابزار اجرایی خود در یمن یعنی «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب) سعی در تجزیه این کشور و تسلط بر برخی مناطق یمن دارد؛ موضوعی که حتی صدای شریکش در یمن یعنی دولت مستعفی به عنوان متحد ریاض را درآورده است.
قرقاش در ادامه به توافق سازش این کشور با رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت، این یک تصمیم حاکمیتی و ملی بوده و علیه هیچ کشوری نیست.
وی به برخی اتفاقات اخیر در کشورهای اروپایی و فرانسه نیز اشاره کرده و افزود، باید میان استفاده از اسلام به عنوان ابزاری سیاسی و یک دین تفاوت قائل شد، این «افراط‌گریان» نماینده دین اسلام نیستند.

+++++++

انهدام 4 شبکه بزرگ قاچاق ارز توسط وزارت اطلاعات

وزارت اطلاعات اعلام کرد اخلالگران شبکه بزرگ قاچاق حرفه‌ای ارز به اتهام عدم ثبت معاملات ارزی در سامانه سنا در استان یزد شناسایی و مورد ضربه سربازان گمنان امام زمان(عج) قرار گرفتند. به گزارش «وطن امروز»، در راستای برخورد با اخلالگران بازار ارز، با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف در اداره کل اطلاعات استان یزد، 4 شبکه بزرگ قاچاق ارز شناسایی و مورد ضربه قرار گرفتند. این شبکه‌ها به منظور پنهان کردن ماهیت مجرمانه فعالیت خود، معاملات ارزی را بدون ثبت در سامانه سنا و با استفاده از حساب‌های شخصی مرتبطان خود انجام می‌دادند. برابر اسناد پرونده، حجم قاچاق ارز متهمان بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال ارزیابی شده است که در این عملیات بیش از ۳۰ نوع ارز مختلف به ارزش ریالی بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال کشف و ضبط شد؛ بر همین اساس تاکنون بیش از ۵۰۰ حساب بانکی مسدود شده و حدود ۵۰ نفر از مرتبطان این شبکه جهت رسیدگی پرونده تحویل مراجع قضایی شدند. وزارت اطلاعات ضمن هشدار به سوداگران و سوءاستفاده‌کنندگان بازار ارز، اعلام کرد با هرگونه فعالیت غیرمجاز در این حوزه برخورد جدی خواهد کرد و به اطلاع مردم شریف ایران می‌رساند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را با ستاد خبری ۱۱۳ در میان بگذارند.

++++++

نماینده هتاک جمهوری آذربایجان، تذکر گرفت

حکمت حاجی‌اف دستیار «الهام علی‌اف» رئیس جمهوری آذربایجان اظهارات بی‌اساس یک نماینده مجلس ملی این کشور درباره ایران را رد کرد. ایرنا به نقل از سفارت جمهوری اسلامی‌ایران در باکو نوشت: به دنبال اظهارات بی‌مایه، سطحی و بی‌اساس یکی از نمایندگان مجلس جمهوری آذربایجان، حاجی‌اف در گفت‌و‌گوی تلفنی با «سیدعباس موسوی» سفیر کشورمان ضمن رد این اظهارات و اعلام برائت از آن گفت: تذکرات جدی و لازم به این فرد داده شد و موضع جمهوری آذربایجان قدردانی از حمایت‌ها و مواضع صادقانه و عادلانه کشور دوست، برادر و همسایه جمهوری اسلامی‌ایران در بحران و جنگ قره‌باغ است. وی افزود: همان‌طور که قبلاً اعلام کردیم همه مقامات عالی جمهوری آذربایجان از موضع سازنده و عادلانه ایران خشنود هستند و آن را توأم با حسن نیت و سازنده می‌دانند و سخنان این نماینده به هیچ وجه موضع دولت و مقامات رسمی‌جمهوری آذربایجان نیست.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پایگاه بصیرت

امارات گام‌های دوری از دین

امارات متحده عربی اعلام کرد که پس از بازنگری اساسی در قوانین اسلامی، برخی ممنوعیت‌ها در حوزه آزادی‌های شخصی از جمله مصرف مشروبات الکلی و زندگی مشترک بدون ازدواج را لغو می‌کند.

شبکه خبری «الجزیره» روز شنبه ۱۷ آبان گزارش داد که مقام‌های اماراتی همچنین درصدد هستند تا جرم‌انگاری در مورد «قتل‌های ناموسی» را رسمیت ببخشند.

این اصلاحات قانونی بخشی از تلاش‌ها به منظور بهبود وضعیت قانون‌گذاری و سرمایه‌گذاری در این کشور عربی حاشیه خلیج فارس عنوان شده است. دولت امارات همچنین بر «تحکیم اصول مدارا» تاکید کرده است.

این اصلاحات در شرایطی انجام می‌پذیرد که اسرائیل و امارات روز ۲۵ شهریور طی مراسمی‌رسمی‌در کاخ سفید «معاهده صلح» امضا کردند.

همچنین هیئتی از مقام‌های رسمی‌امارات برای نخستین‌بار روز سه‌شنبه ۲۹ مهر جهت گفت‌وگو و مذاکره با مقام‌های ارشد اسرائیل به این کشور سفر کردند.

میدان دادن به آزادی‌های شخصی از طریق بازنگری در قوانین اسلامی، بازتاب‌دهنده تحولات پرشتابی است که امارات در سال جاری میلادی به خود دیده است

به باور کارشناسان، این اصلاحات با هدف جذب گردشگران غربی به این کشور حاشیه خلیج فارس انجام گرفته است و در همین حال، تمرین مدارا و تحکیم صلح و ثبات در جامعه در حال دگرگونی امارات را نیز در نظر دارد.

علاوه بر امارات، کشور بحرین و سودان نیز طی هفته‌های گذشته اعلام کردند که برای عادی‌سازی روابط خود با اسرائیل به توافق رسیده‌اند.

+++++++

مصطفی میرسلیم در گفت‌وگو با خبر آنلاین، بر رواج «پوپولیسم پارلمانی» در مجلس یازدهم هم صحه می‌گذارد و می‌گوید: «برخی نمایندگان مجلس به دنبال خودنمایی برای اظهار وجود و حفظ محبوبیت نزد مردم رأی‌دهنده در حوزه انتخابیه خود هستند که با ایراد نطق‌های آتشین، سفرهای متعدد با نیت اثبات حضور خود و ارائه طرح‌ها و پیشنهادهایی که ۹۰ درصد آنها مقبولیت رأی‌آوری ندارند، دنبال می‌شود.»

++++++

بهزاد وحیدنیا مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور گفت »از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۶۷ هزار و ۶۰۰ نفر در سامانه تصمیم برای طلاق توافقی درخواست خود را اعلام کردند و درخواستشان پذیرش شده است که در مدت مشابه در سال ۹۸ این آمار ۵۳ هزار و ۸۰۰ نفر بوده است.بیشترین دلایل طلاق، بر اساس خود اظهاری افراد در مرتبه اول مربوط به اختلافات فرهنگی_طبقاتی، اختلافات سنی و اختلالات شخصیتی_روانی است.

در مرتبه بعدی بددهنی، بی احترامی، بی توجهی، بیکاری، پایین بودن آستانه تحمل، طلاق عاطفی، عدم مسئولیت زوجین و ضعف در مهارت‌های بین‌فردی به عنوان درصد بیشترین دلایل طلاق گزارش شده و کمترین سهم طلا‌ق‌ها در مرتبه بعدی به موضوعات خیانت و مهاجرت گزارش داده شده است.

++++++

بالاترین رشد حجم پول پس از انقلاب!

بر اساس آمار بانک مرکزی، رشد حجم پول در پایان تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از ۸۰ درصد رسید که بالاترین رشد حجم پول پس از انقلاب اسلامی‌محسوب می‌شود. افزایش شدید حجم پول به معنای تورم‌زاتر شدن منابع نقدینگی است.

+++++

ورود پلیس فتا به «چالش‌‌های غیر اخلاقی»

سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اعلام خبر دستگیری سرشاخه‌های اصلی چالش‌‌های غیر اخلاقی ‌اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های بارز فضای سایبر، ایجاد سرگرمی‌و راه اندازی چالش‌های مختلف است و کاربران فضای مجازی با پیگیری چالش‌ها و دعوت به رفتار و گفتمانی خاص، پیگیر تحقق بخشیدن به اهداف خاصی هستند ضمن اینکه دعوت به چالش‌ها یکی از پیوست‌های جدانشدنی از فضای سایبر است.

وی ادامه داد: بعضی اوقات یک پویش و چالش از حالت محلی، منطقه‌‌‌ای و قاره‌‌‌ای خارج می‌شود و به علت خصلت بارز فضای مجازی که وابسته به مکان نیست در سطح بین المللی و جهانی مطرح شده و کاربران فضای مجازی فارغ از محل اقامت، نژاد و مذهب به آن می‌پیوندند و پیام همبستگی خود را با آن اعلام می‌کنند؛ در این حوزه می‌توان به چالش‌های ضد نژاد پرستی و یا کودکان و خانواده‌های آسیب دیده از جنگ و تضییع حقوق انسانی اشاره کرد.

وی گفت: اجرا و راه اندازی چالش‌های مختلف در هر کشور و اقلیم از فرهنگ و هنجارهای اخلاقی هر جامعه پیروی می‌کند از سویی با توجه به اختلاف نظرهای گفتمان فرهنگی، دینی و اخلاقی در هر جامعه برخی چالش‌ها در قالب شوخی و سرگرمی، فعالیت‌های مدنی و اجتماعی، زیستی و محیطی و ... هر کشور صورت می‌پذیرد.

پاشایی تصریح کرد:به تازگی در کشور چالشی توسط تعدادی افراد به راه افتاده که کاربران را به رفتار زشت و ناپسند و مغایر عفت عمومی‌دعوت می‌کند و ضمن تشویش اذهان عمومی، باعث اعتراض شدید کاربران عادی و کنشگران حرفه‌‌‌ای فضای مجازی شده است.

وی گفت : در این راستا طی چند روز اخیر افرادی که به عنوان سر شاخه اصلی تشویق کننده و ترغیب کننده اجرای این چالش‌های غیر اخلاقی بودند شناسایی و ضمن دستگیری به مراجع قضایی معرفی شدند.

این مقام انتظامی‌با اشاره به اینکه رصد دائمی‌رفتارهای مغایر با شئونات دینی، اخلاقی و فرهنگی پذیرفته شده در جامعه توسط پلیس فتا در حال اجراست، تصریح کرد: هر گونه تشویق، ترغیب و راه اندازی کانال با موضوع اجراء چالش‌های مغایر با اخلاق، عفت عمومی‌و شئونات عام رفتاری و هنجارهای جامعه جرم است و پلیس فتا با دعوت کنندگان با این گونه اعمال برابر قانون برخورد خواهد کرد.

++++++

دادگستری خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای از دستگیری فرد توهین‌کننده به خاندان عصمت و طهارت در فضای مجازی خبر داد.
بر این اساس، با دستور دادستان عمومی‌و انقلاب مرکز خراسان رضوی فرد توهین‌کننده به ساحت مقدس خاندان عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) دستگیر شد.
با دستور دادستان مشهد فردی موسوم به «ر.ت» که در فضای مجازی اقدام به توهین به ساحت مقدس خاندان عصمت و طهارت و مقدسات دینی نموده بود توسط ضابطان دستگاه قضایی دستگیر شد.
پرونده ویژه‌ای در این زمینه در دادسرای عمومی‌و انقلاب مشهد تشکیل و تحقیقات از فرد مذکور آغاز شده است.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

حوادث جهان

+++++ مردی که پس از قتل دوستش در دادگاه دو ادعای مختلف را برای این جنایت مطرح کرده بود پس از محاکمه با درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد.

+++++ مرد مسلح که در پارک «قوری» شیراز اقدام به تیراندازی به سمت مأموران پلیس کرده و باعث ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان شده بود، دستگیر شد.سرهنگ «فرج شجاعی» فرمانده انتظامی‌شهرستان شیراز با اعلام این خبر، اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر رؤیت یک فرد مشکوک در پارک «قوری» این شهرستان، بلافاصله مأموران کلانتری «قدمگاه» برای بررسی موضوع اعزام شدند.مأموران انتظامی‌با حضور در محل، یک فرد مسلح به سلاح کلت کمری را مشاهده و ضمن دعوت وی به آرامش، خواستار تحویل سلاح به پلیس شدند. اما متهم بدون توجه به صحبت‌های مأموران، با شلیک چندین تیر به سمت نیروهای پلیس و همچنین شلیک تیر هوایی؛ با سوار شدن به یک پراید عبوری و وادار کردن راننده به حرکت، قصد فرار داشت که مأموران انتظامی‌با سرعت عمل خود، ضمن رعایت قانون بکارگیری سلاح و شلیک گلوله به سمت لاستیک‌های این خودرو، مانع از متواری شدن متهم شده و وی را دستگیر کردند. سرهنگ شجاعی با بیان اینکه در بازرسی از این متهم، یک قبضه اسلحه کلت کمری و یک عدد دوربین کشف شد، افزود: متهم هنگام تیر‌اندازی حالت روانی مناسبی نداشته و تحقیقات تکمیلی پلیس در خصوص انگیزه وی از این اقدام ادامه دارد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی‌شهرستان شیراز ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و همراهی مردم با مأموران نیروی انتظامی، گفت: پلیس با افرادی که قصد برهم زدن امنیت و آرامش مردم را داشته باشند، قاطعانه و براساس قانون برخورد خواهد کرد.

+++++ قاتل معروف به «گرگ پیر» که پس از اغفال و آزار کودک ۱۱ ساله مشهدی، او را به قتل رسانده بود، سپیده دم امروز در زندان مرکزی مشهدپای چوبه دار رفت. پرونده این جنایت دلخراش از سیزدهم بهمن سال ۹۷ زمانی روی میز کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت که مردی نگران و هراسان به پلیس مراجعه کرد و از آنان برای یافتن پسر گم شده اش کمک خواست وقتی کارآگاهان به سراغ پیرمرد ۶۰ ساله رفتند، او هرگونه ارتباط خود با مرتضی (کودک گم شده) را انکار کرد که همین موضوع ظن کارآگاهان را برانگیخت و افکار آنان را به سوی جنایتی هولناک کشاند. با به دست آمدن اسناد ومدارک انکارناپذیر از اعمال خلاف منافی عفت پیرمرد، کارآگاهان به سرنخ‌هایی از جنایت رسیدند و با شیوه‌های پلیسی به بازجویی از او پرداختند.

«گرگ پیر» که دیگر نمی‌توانست حقیقت ماجرا را کتمان کند ساعتی بعد لب به اعتراف گشود و به قتل کودک ۱۱ ساله با انگیزه انجام عمل خلاف منافی عفت اعتراف کرد.

+++++ درگیری دو چوپان بر سر محل چرای گوسفندان با قتل یکی از آنها و دستگیری متهم پایان یافت.

+++++ زن جوان که از اتهام قتل همسرش با همدستی برادر دوستش تبرئه شده بود با نقض این حکم از سوی دیوان عالی کشور بار دیگر پای میز محاکمه می‌رود. این در حالی است که حکم قصاص همدست وی تأیید شده است.

+++++ با گذشت بیش از یک سال از ناپدید شدن دختر نوجوان تهرانی تنها مظنون این پرونده که مردی 60 ساله است اعتراف کرد این دختر در خانه وی جان باخته و وی جسدش را در شهرستانی دور دفن کرده است. مرداد سال گذشته، دختر 15 ساله‌ای به‌نام شیما از خانه‌اش خارج شد و دیگر برنگشت. ناپدید شدن شیما، باعث شد تا خانواده‌اش این ماجرا را به پلیس گزارش کنند.
در تحقیقات مشخص شد دختر 15 ساله به‌دنبال مشاجره لفظی با خانواده‌اش، خانه را ترک کرده اما ساعاتی بعد با خانواده‌اش تماس گرفت و مدعی شد که حالش خوب است و در نزدیکی میدان آرژانتین است. اما بعد از آن دیگری خبری از دختر دانش‌آموز نشد.
با شکایت خانواده شیما، تحقیقات پلیسی قضایی برای پیدا کردن دختر نوجوان آغاز شد. در نخستین گام، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت به سراغ دوربین‌های مداربسته اطراف پارکینگ بیهقی و میدان آرژانتین رفتند. بازبینی دوربین‌ها نشان می‌داد که دختر نوجوان سوار بر یک خودروی پژو پرشیا شده و آنجا را ترک کرده است. در حالی که تحقیقات برای یافتن دختر دانش‌آموز ادامه داشت، با گذشت بیش از یک سال از ناپدید شدن شیما، مدتی قبل پدر این دختر فیلمی‌در فضای مجازی منتشر کرد و از رئیس قوه قضائیه خواست تا برای اطلاع از سرنوشت مبهم دخترش به وی کمک کند.
بدنبال این فیلم جنجالی، رئیس قوه قضائیه دستور رسیدگی جدی‌تر به این پرونده را صادر کرد و بهلول بار دیگر بازداشت شد.
درنهایت چند روز قبل مرد میانسال سکوتش را شکست و این‌بار خبر از مرگ دختر نوجوان داد. او گفت: شیما را به خانه‌ام آوردم و یک یا دو هفته‌ای هم در خانه‌ام بود. یک روز که از خواب بیدار شدم، دیدم که نبضش نمی‌زند و نفس نمی‌کشد.
او مرده بود ترسیدم و جسد را داخل خودروام گذاشتم و به شهرستان برده و در کنار رودخانه‌ای دفن کردم.
با اعتراف مرد میانسال، تیم جنایی راهی شهرستان مورد نظر شده و محلی را که بهلول مدعی بود جسد را در آنجا دفن کرده مورد بازبینی قرار دادند اما اثری از جسد به‌دست نیاوردند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

دنیای سلامت

60 درصد تهرانی‌ها کم تحرک هستند
شهرداری تهران- مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه ۶۰ درصد از شهروندان کم تحرک هستند، گفت: چاقی و اضافه وزن معضل بزرگی است و بعد از ایام کرونا نگران چاقی شهروندان
هستیم.

++++++++

*چاقی کودکان و نوجوانان مهمترین علت فوت بر اثر کرونا است*

➖ *رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: تغییر ذائقه غذایی نوجوانان و جوانان و استفاده از فست فود عوارض بسیار بدی دارد از جمله اینکه چاقی یکی از علل مرگ در کودکان و جوانان مبتلا به کرونا است.*

🔺 *علوی بیان کرد: در ابتدای شروع ویروس کرونا همه تصور کردند که تعداد مردم ایران از آنفولانزا کمتر و یا اینکه افراد کمتر از سن ۲۰ سال مبتلا نمی‌شوند ولی اکنون کودکان و زنان باردار هم مبتلا شدند.*

++++++++

🔴 کاهش شنوایی و احساس بوی بد و لجن از علائم جدید کووید ۱۹

شجاعی عضو هیات علمی‌دانشگاه شهید بهشتی:🔸جدیدا برخی از بیماران کرونایی بوی بد و لجن را در بینی خود احساس می‌کنند 🔸 یا برخی از بیماران دیگر کاهش شنوایی را در علامت‌های خود دارند ولی در مجموع در این مدت ۹ ماه تقریبا این ویروس هزار چهره تمامی‌علائم ممکن را داشته است

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

معارف دینی


در روایتی آمده است که شخصی از امام‌علی(ع) پرسید: آیا پروردگار تو می‌تواند دنیا را در تخم‌مرغی داخل نماید، بدون اینکه دنیا، کوچک و تخم‌مرغ، بزرگ شود؟ امام‌علی(ع) در پاسخ فرمود: «ان الله تبارک و تعالی لاینسب الی العجز و الذی سألتنی لایکون» همانا خداوند به عجز و ناتوانی متصف نمی‌گردد، اما آنچه تو از من درباره آن پرسش نمودی، موجود نمی‌شود و قابلیت وجود خارجی ندارد.(1)
____________
1- التوحید، شیخ صدوق، باب 9، ح 5

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

عجیب ولی واقعی

اسراری خوف‌ناک از گودال الخسفه

روزنامه دولتی «الصباح» عراق به نقل از «سعد العبدلی» عضو کمیته مشاوران در هیئت دولت عراق نوشت: «نبش حفره الخسفه در استان داعش نیاز به تلاش‌های بین المللی دارد، زیرا این گودال بزرگ‌ترین و خونبارترین گور جمعی قربانیان داعش است و هنوز به درستی پیرامون عمق و تعداد اجسادی که در آنجا ریخته شده است، گزارشی در دست نیست».

وی افزود: «داعش اجساد قربانیان را به صورت عمودی و هر بار در دسته‌های چند تایی در گودال الخسفه انداخته است که این باعث می‌شود بقایای اجساد با یکدیگر مخلوط شده باشند و تشخیص آن‌ها از یکدیگر برای بازگرداندنشان به خانواده‌هایشان دشوار شود، علاوه بر اینکه اطلاعاتی وجود دارد که ته گورستان بسیار عمیق و کاملا تاریک است و حاوی آب، محلول‌های شیمیایی، گاز‌ها و چیز‌های دیگر است.»

العبدلی گفت: «تیم متخصص در مسائل گور‌های جمعی شروع به برنامه ریزی در این موضوع کرده است که نیاز به تلاش بین المللی دارد.»

گروهک تروریستی داعش در مدت سه سال اشغال موصل مرتکب جنایت‌های وحشتناک و وحشیانه‌ای شد که یکی از نماد‌های آن گودال بزرگ و معروف «الخسفه» است که داعش هزاران انسان بی گناه را کشته یا زنده زنده در این گودال انداخته و زیر خروار‌ها خاک مدفون کرده است.

گودال الخسفه که تا قبل از حمله داعش یکی از مناظر طبیعی استان نینوی به شمار می‌رفت و گفته می‌شود بر اثر سقوط شهاب سنگ به زمین در هزاران سال پیش ایجاد شده است، اما از زمان حمله داعش به عنوان نماد قربانیان این گروه تروریستی و گردانندگان آن تبدیل شد و به گودال مرگ شهرت یافت.

این گودال در ۲۰ کیلومتری جنوب غرب موصل مرکز استان نینوی و در دل صحرا واقع است و قطر آن ۵۰ متر و عمقش ۱۸۴ متر خوانده شده و برخی کارشناسان هم آن را بسیار عمیق‌تر از این عدد خوانده‌اند.

درباره شمار قربانیان داعش که در گودال الخسفه دفن شده اند آمار‌ها متفاوت است؛ برخی حتی تا ۱۰ هزار نفر برآورده کرده اند. داعش برخی از این قربانیان را مجبور می‌کرد تا بر لبه گودال بایستند برخی را زنده زنده در داخل این گودال می‌انداختند و برخی دیگر را پس از شلیک گلوله به این گودال پرت می‌کردند. مقامات عراقی می‌گویند که بعید نیست که هزاران نفر در این گودال کشته شده باشند و شناسایی آن‌ها سال‌ها طول خواهد کشید.

خانواده‌های قربانیان داعش در نینوی بار‌ها از دولت عراق خواسته‌اند که تحقیق و تفحص را در این گودال عمیق آغاز کند تا از سرنوشت عزیزان مفقود خود مطلع شوند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

درباغ شهادت را نبندید

++++ 🌷بعد از عملیات محرم، دشمن به خاطر بازپس گیری مناطقی كه از دست داده بود، چند بار پاتك كرد كه با مقاومت خوب و جانانه بچه‌ها روبرو شد و عقب نشینی كرد. بعد از این‌ كه آتش دشمن كمی‌فروكش كرد، بچه‌ها از این فرصت استفاده كردند و روبروی پل زبیدات مشغول استراحت شدند. من هم به اتفاق یكی از برادرهای آر‌.پی.جی زن مشغول استراحت شدم. همین‌طور كه استراحت می‌كردم چشمم به آر‌.پی.جی ‌اش افتاد.

🌷با دیدن آر‌.پی.جی تصمیم گرفتم كه تیراندازی با آن را یاد بگیرم. برای همین به دوستم گفتم: خیلی دوست دارم با آر‌.پی.جی كار كنم و با آن تیر اندازی كنم. از او خواستم كه كار با آن را به من بیاموزد. ایشان با آن ‌كه خیلی خسته بود دست رد به سینه‌ام نزد و قبول كرد كار با آر‌.پی.جی را برایم توضیح دهد.... وقتی نحوه كار با آر.پی.جی را یاد گرفتم، دل تو دلم نبود.

🌷موشك آر‌.پی.جی را روی آن نصب كرد و توضیحات لازم را به من متذكر شد و آر‌.پی.جی را به من داد. آر.پی.جی را توی دستم گرفتم و برای تمرین تیراندازی كمی‌از بچه‌ها فاصله گرفتیم. با هم دنبال چیزی می‌گشتیم تا آن را مورد هدف قرار دهیم. همین طور كه می‌گشتیم چشمم به یك الاغ افتاد. خندیدم و گفتم: بیا ببین چی پیدا كردم. وقتی ایشان الاغ را دید زد زیر خنده و گفت: محمد حسابش را بگذار كف دستش تا دیگر این طرف‌ها پیدایش نشود.

🌷....من هم الاغ را نشانه گرفتم و ماشه را چكاندم. موشك شلیك شد. موشك نرسیده به الاغ داخل شیار افتاد و منفجر شد. با انفجار موشك آر‌.پی.جی متوجه شدم یك عده از نیروهای عراقی پا به فرار گذاشتند. با دیدن نیروهای عراقی فهمیدم كه آن‌ها قصد غافلگیر كردن بچه‌ها را داشتند كه به خواست خداوند الاغ نقشه‌های آنان را برملا كرد!!

راوی: رزمنده دلاور سید محمد‌هاشمیان

++++ #شهید_میثم_مدواری

🍂شهادت: ۱۳۹۴/۸/۱۶ - حلب سوریه

🌺ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻣﯽﮔﻔﺖ: «ﻫﯿﭻ ﭼﯿﺰ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﻧﻤﯽﺧﻮﺍﻫﻢ، ﻓﻘﻂ ﯾﻚ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺑﺮﺍﯾﻢ ﺍﻫﻤﯿﺖ ﺩﺍﺭد؛ ﺑﺮﺍﯾﻢ ﺳﻨﮓ ﻗﺒﺮ ﻧﮕﺬﺍﺭﯾﺪ!»

ﺗﺎ ﻣﯽﺧﻮﺍﺳﺘﻢ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﻛﻨﻢ، ﺑﺎ ﻣﻬﺮﺑﺎﻧﯽ ﻣﯽﮔﻔﺖ: «ﺧﻮﺍﻫﺶ ﻣﯽﻛﻨﻢ ﻫﯿﭻ ﻧﮕﻮ.»

ﻭﻗﺘﯽ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺯﻫﺎ ﺑﺮ ﺳﺮ ﻣﺰﺍﺭ ﺳﯿﻤﺎﻧﯽ ﺍﺵ ﻛﻪ ﻫﯿﭻ ﺳﻨﮕﯽ ﻧﺪﺍﺭﺩ، ﻣﯽﻧﺸﯿﻨﻢ ﺗﺎ ﺩﺭﺩﺩﻝ ‌ ﻛﻨﻢ، ﻣﯽﺩﺍﻧﻢ ﻛﻪ ﻫﻤﺴﺮﻡ ﺭﺍ ﺭﺍﺿﯽ ﻛﺮﺩﻩﺍﻡ.

++++ 🌷گفتند: روی گردنه (گردنه‌ی خان در ۱۵ كيلومتری شهر بانه) كنار جاده، جنازه سه تا پاسدار افتاده بود. محمود گفت: اين طور كه معلومه، ضد انقلاب می‌خواد باز از ما تلفات بگيره. با نقشه محمود راه افتاديم سمت بانه. اوضاع عادی به نظر می‌رسيد. روی گردنه، راننده كاميون دور زد و كنار جنازه شهدا نگه داشت. طوری وانمود كرد كه انگار ماشين خراب شده است.

🌷يكی از بچه‌ها سريع پريد پایین و كاپوت ماشين را زد بالا. دو، سه تا از بچه‌ها افتادند به جان موتور ماشين؛ بقيه هم رفتند سراغ شهدا. بدون هيچ دردسری جنازه شان را آوردند، گذاشتند عقب كاميون و با سرعت برگشتيم سمت سقز. پيچ اول را رد نكرده بوديم كه، تيراندازی شروع شد. ضد انقلاب تازه فهميده بود فريب خورده و جنازه‌ها را از دست داده است، اما ديگر فايده‌‌‌ای نداشت. ما از تيررسشان خارج شده بوديم.

🌹خاطره‌‌‌ای به یاد فرمانده شهید محمود کاوه

++++ #تأييديه_برای_حاج_احمد_متوسلیان!

🌷شايعه کرده بودند احمد منافق است. وقتی بهش می‌گفتی، می‌خنديد. از دفتر امام خواستندش. نگران بود. می‌گفت: تو اين اوضاع کردستان، چطوری ول کنم و برم؟ بالاخره رفت.... وقتی برگشت، از خوشحالی روی پا بند نمی‌شد.

🌷نشانديمش و گفتيم تعريف کند. _باورم نمی‌شد برم خدمت امام. امام پرسيدند: احمد، به شما می‌گويند منافق هستی؟ گفتم: بله، اين حرف‌ها رو می‌زنن. سرم را انداختم پايين. اما گفتند برگرد و همان جا که بودی، محکم بايست. راه می‌رفت و می‌گفت: از امام تأييديه گرفتم.

🌹خاطره‌‌‌ای به یاد سردار جاوید الاثر حاج احمد متوسلیان

++++ #متن_خاطره:

نشست کنارِ مادر. آرام و سر به زیر گفت: مادر! پارگیِ شلوارم خیلی زیاد شده ، تویِ مدرسه ...

لحظاتی مکث کرد و ادامه داد: اگه به بابا فشار نمیاد بگین یه شلوار برام بخره...

پدرش می‌گفت: محمدجواد خیلی محجوب بود، مواظب بود چیزی نخواهد که در توانمون نباشه...

🌷خاطره‌‌‌ای از روحانی شهید محمدجواد باهنر

اخبار کوتاه آغاجاری 23-8-99
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب :
 • کل نظرات :
 • افراد آنلاین :
 • تعداد اعضا :
 • بازدید امروز :
 • بازدید کننده امروز :
 • باردید دیروز :
 • بازدید کننده دیروز :
 • گوگل امروز :
 • گوگل دیروز :
 • بازدید هفته :
 • بازدید ماه :
 • بازدید سال :
 • بازدید کلی :