loading...

اخبار شهرستان آغاجاري

این وبلاگ اخبار شهرستان آغاجاری را منعکس می نماید

بازدید : 78
شنبه 30 آبان 1399 زمان : 21:37

دیدگاهها

رئیسی رئیس قوه قضائیه:

نمی‌شود با امنیت شوخی کرد و این خط قرمز ماست؛ کسی که کیف قاپی می‌کند و موبایل مردم را می‌دزدد با او باید برخورد قاطع کرد؛ دادستان‌ها با همکاری همه بخش‌ها کاری کنند افراد شرور مجال و میدان پیدا نکنند. رشوه، رانت خواری و فساد هرگز با رونق تولید سازگاری ندارد و این وظیفه همه بخش‌های قضایی و بویژه دادستان‌هاست که با همکاری بخش‌های مختلف اجرایی زمینه‌های امنیت اقتصادی را در کشور فراهم کنند. ارفاقات قانونی شامل اشرار، سارقان و زورگیران حرفه‌ای و سابقه دار نمی‌شود و با کسانی که دنبال مختل کردن امنیت کوچه و خیابان هستند و در دل مردم رعب و وحشت ایجاد می‌کنند، باید قاطعانه و بدون اغماض برخورد شود.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تحرکات ضد نظام و مشکوک

وزیر امور خارجه بحرین که کشورش برای پیشبرد اهداف ضد ایرانی طیف سعودی-آمریکایی و صهیونیستی به طور جدی دنبال پیروزی دونالد ترامپ مستاجر کاخ سفید بود، اعلام کرد که «جو بایدن» رییس جمهوری منتخب آمریکا پیش از دستیابی به هرگونه توافق با ایران، با این منامه رایزنی کند.به نقل از اسپوتنیک نوشت: عبدالطیف الزیانی به پایگاه عبری «واللا» گفت: کشورش امیدوار است که رییس جمهوری جدید آمریکا در پی نگرانی‌ها از بازگشت توافق هسته ای، تغییرات رخ داده در خاورمیانه را درک کند.وی در گفت وگو با این تار نمای خبری رژیم صهیونیستی افزود: امیدوارم که جو بایدن پیش از تلاش برای امضای هرگونه توافق جدید هسته‌‌‌ای با ایران، با بحرین و دیگر کشورهای شواری همکاری خلیج (فارس) مشورت کند.

+++++++

ماجرای درگیری جنجالی در خیابان دبیراعظم کرمانشاه

دادستان عمومی‌و انقلاب کرمانشاه با اشاره به انتشار فیلمی‌از تجمع و درگیری در یکی از خیابان‌های مرکز استان گفت: عوامل بروز این درگیری شناسایی و باجدیت با آنان برخورد خواهد شد.شهرام کرمی‌در باره این حادثه افزود: عصر ۲۸ آبان ماه مامورین اجراییات شهرداری کرمانشاه در راستای اجرای دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا در رابطه با ممنوعیت فعالیت کسبه و بازاریان از ساعت ۱۸ به خیابان دبیراعظم کرمانشاه که یکی از مراکز اصلی خرید شهر محسوب می‌شود، مراجعه کردند.

وی تصریح کرد: زمانی که مامورین اجراییات شهرداری مشغول دادن تذکر به برخی از کسبه این خیابان بودند که دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کردند با اعتراض و برخورد شدید تعدادی از آنها مواجه شدند.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: بدنبال این مسئله درگیری بین کسبه این خیابان و مامورین اجراییات بوجود می‌آید و پس از آن گروهی از مردم نیز تجمع می‌کنند.

وی بااشاره به انتشار گسترده فیلم این تجمع در فضای مجازی، اعلام کرد: متاسفانه برخی از شبکه‌های معاند نظام جمهوری اسلامی‌ایران با بازپخش این فیلم از حضور نیروهای امنیتی و برخورد آنها با کسبه و مردم خبر داده اند، درحالی که هیچ‌کدام از نیروهای نظامی‌و امنیتی همان‌طوری که در فیلم مشاهده می‌شود در این تجمع حضور نداشته اند.

+++++++

ایران امنیت و ثبات منطقه را تهدید می‌کند

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا امروز نیز در کنفرانس خبری مشترک، به تکرار ادعا‌های پیشین خود علیه ایران ادامه دادند.او در این کنفرانس خبری مشترک مدعی شد: ایران به تهدید امنیت و ثبات منطقه ادامه می‌دهد و اقدام به توسعه برنامه هسته‌ای خود کرده است.

نتانیاهو در ادامه ادعا‌های خود گفت: به لطف ترامپ، آمریکا از توافق هسته‌ای خطرناک ایران خارج شد و تحریم‌های شدیدی را بر این کشور وضع کرد؛ (سردار) سلیمانی را به قتل رساند و طرح معامله قرن را ارائه داد.

نتانیاهو در بخش دیگری از سخنانش گفت: آمریکا دوستی بهتر از اسرائیل ندارد. پیمان ما با آمریکا به لطف ترامپ، به سطح بی سابقه‌ای رسیده است. او در ادامه افزود: به لطف ترامپ، ما با سودان و امارات به صلح رسیدیم.

او همچنین گفت: آمریکا قدس را به پایتختی اسرائیل به رسمیت شناخت، حاکمیت ما را بر جولان قبول کرد و از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد. نتانیاهو در ادامه افزود: ما با پمپئو از زمانی که مدیر آژانس اطلاعاتی بود، کار کرده ایم.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز در این کنفرانس مطبوعاتی مشترک، با تکرار ادعا‌های پیشین خود گفت: من با نتانیاهو در خصوص راه‌های مقابله با تهدید ایران صحبت کردم.

او در ادامه افزود: فعالیت‌ها به منظور استقرار صلح در منطقه ادامه خواهد یافت.

پمپئو همچنین گفت: ما به لطف ترامپ، صلح را به ارمغان آوردیم و این یک دستاورد تاریخی بود. تعجب می‌کنم چرا دولت‌های سابق آمریکا قدس را به پایتختی اسرائیل به رسمیت نشناختند.

وزیر خارجه امریکا در ادامه مدعی شد: تهدید‌های ایران ادامه دار است و ما از فشار بر تهران نخواهیم کاست.

+++++++

ادعای جدید کانادا علیه روسیه، چین و ایران

مرکز امنیت ارتباطات کانادا معتقد است که روسیه، چین، ایران و کره شمالی، منشاء اصلی تهدیدها در زمینه امنیت سایبری بوده و تلاش ‌می‌کنند از فضای مجازی برای جاسوسی و آسیب رساندن به سیستم انرژی کانادا استفاده کنند. در این گزارش آمده است: «ما معتقدیم که بطور عملی برنامه‌های مورد حمایت دولت‌های چین، روسیه، ایران و کره شمالی، بزرگترین تهدیدات در عرصه سایبری برای کانادایی‌ها و سازمان‌های دولتی در این کشور هستند.»

طبق این اطلاعات، این نقش آفرینان خارجی همچنین می‌توانند از فضای مجازی برای جاسوسی از سازمان‌ها و موسسات دولتی کانادایی استفاده کنند.

مرکز امنیت ارتباطات کانادا یادآور شده که کشورهای متخاصم دائماً شبکه‌های مهم زیرساختاری این کشور را مورد بررسی قرار می‌دهند، برای اینکه گویا برای حملات آینده آماده شوند یا کانادا را از چنین مسئله‌ای بترسانند.

این گزارش تأکید کرده که مقامات دولت کانادا، همواره محکوم بودن چنین اقداماتی را اعلام کرده‌اند.

ایران این اتهامات را رد می‌کند. و خود را قربانی این حملات می‌داند.

+++++++

انتشار اسناد ارتباط گروهک «حرکئ النضال» با سرویس اطلاعاتی عربستان

وزارت اطلاعات برخی اسناد به دست آمده از ارتباط مستقیم گروهک «حرکة النضال» با سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی را منتشر کرد. بر اساس این اسناد که مکاتبات اصل و ترجمه آن منتشر شده، تقویت شکاف‌های قومیتی، جذب جوانان و تشکیل هسته‌های نظامی، هدف قراردادن منافع اقتصادی و مردمی‌به نحوی که بر امنیت اثرگذار باشد از جمله برنامه‌های 21 گانه‌ای است که این گروه در کنار فهرست هزینه برگزاری تجمع‌های ضد ایرانی در کشورهای مختلف و تأسیس استودیو تلویزیونی برای دریافت بودجه بیشتر به سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی ارسال کرده است.

+++++++

طراح حمله به اتوبوس سپاه در پاکستان به هلاکت رسید

طراح حمله انتحاری به اتوبوس حامل رزمندگان سپاه اصفهان در سال۹۷ به همراه دو همراهش در منطقه تربت پاکستان به هلاکت رسید. به گزارش خبرگزاری صداو سیما، تروریست به هلاکت رسیده «ملاعمر شاهوزهی» از سرکردگان ارشد گروه تروریستی جیش العدل بود. گفتنی است که تروریست‌های جیش العدل در ایران اقدامات تروریستی همچون به شهادت رساندن ۱۴ مرزبان ایران در سراوان، ربودن ۵ مرزبان ایرانی در سال ۹۲، ربودن ۱۲ مرزبان ایرانی در سال ۹۷ و حمله به بالگرد در سراوان و حمله به پایگاه بسیج در نیکشهر را مرتکب شده‌اند.

+++++++

نمایندگان دموکرات خواستار توقف تحریم‌ها علیه ایران

نمایندگان کنگره امریکا در نامه‌ای به مقام‌های مسئول در دولت ترامپ، با اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران در موقعیت شیوع بیماری کرونا مخالفت کردند.
به گزارش ایسنا به نقل از مجله فارین پالیسی، 75 نماینده دموکرات سنا و مجلس نمایندگان در نامه به استیون منوچین وزیر خزانه‌داری امریکا و مایک پمپئو وزیر امور خارجه امریکا، از دولت ترامپ خواستند یک مجوز موقت کلی که دربرگیرنده مجاز بودن ارسال کیت‌های تشخیص، دستگاه تنفس مصنوعی و تجهیزات شخصی محافظتی لازم برای مبارزه با همه‌گیری بیماری کرونا است، صادر کنند. این قانونگذاران در نامه یاد شده با اذعان به تأثیر تحریم‌های گسترده در تضعیف نظام سلامت عمومی‌و آسیب زدن به مردم عادی، نوشتند: مسدود کردن یا کند کردن جریان منابع پزشکی نه واکنشی مؤثر به این بیماری را در جهان ایجاد می‌کند و نه در راستای منافع ملی ما است.
فارین پالیسی در گزارش خود در این باره با اشاره به اینکه دولت جو بایدن احتمالاً مجوز معافیت‌هایی را خواهد داد که کمک‌رسانی‌های امریکا در زمینه این بیماری را تسهیل کند، نوشت: درخواست این قانونگذاران در پی این مطرح می‌شود که دولت ترامپ گفته است قصد دارد تحریم‌های جدیدی تا زمان روی کار بودن علیه ایران اعمال کند. تحریم‌هایی که هدفش سخت کردن کار دولت بعدی امریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای است.

+++++++

عربستان به دنبال اتمی‌شدن

«عادل الجبیر»، وزیر خارجه سابق در مصاحبه با خبرگزاری آلمان گفت:«در صورتی که نتوان ایران را از ساخت تسلیحات اتمی‌منع کرد، ریاض حق مسلح‌شدن به تسلیحات اتمی‌را برای خود محفوظ می‌دارد». روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال، پیشتر، به نقل از مقامی‌غربی فاش کرده بود که ریاض اقدام به ساخت تأسیساتی برای تولید کیک زرد اورانیوم کرده است. این روزنامه نوشته بود این تأسیسات در منطقه دورافتاده «العلا» در شمال غرب عربستان سعودی واقع شده است.

+++++++

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای تصریح کرده، «مایک پامپئو» در سفرش به فرانسه با «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه درباره ایران و حزب‌الله رایزنی کرده است.
در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: وزیر خارجه، مایکل پامپئو امروز در پاریس با امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در پاریس دیدار کرد.»
در ادامه این بیانیه آمده است: «وزیر خارجه پامپئو و رئیس‌جمهور ماکرون درباره تهدیدهای مهم علیه امنیت جهانی، تلاش‌ها برای مقابله با افراط‌گرایی خشن، رفتارهای بی‌ثبات‌کننده ایران و نفوذ مخرب حزب‌الله در لبنان رایزنی کردند.»
دولت آمریکا بعد از خروج از «برنامه جامع اقدام مشترک» یا برجام تحریم‌ها علیه ایران را از سر گرفته و به سیاست‌هایی تحریک‌آمیز علیه ایران، از جمله ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌روی آورده است.
ترامپ وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست «کارزار فشار حداکثری» ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» ـ به زعم او ـ مجاب خواهد کرد.

+++++++

نفر دوم القاعده در غزنی کشته شد نه تهران

ادعای اخیر روزنامه امریکایی نیویورک‌تایمز مبنی بر ترور مرد شماره دو القاعده در خیابان پاسداران تهران با واکنش معاون وزیر امور خارجه افغانستان مواجه شد. به گزارش ایرنا، «میرویس ناب» روز گذشته درباره برخی اخبار منتشر شده ادعایی درباره کشته شدن «ابومحسن المصری» در تهران توسط موساد، گفت: حسام عبدالرئوف معروف به ابومحسن المصری، نفر دوم القاعده توسط عملیات نیروهای ویژه امنیت ملی افغانستان در منطقه «اندر» واقع در ولایت غزنی کشته شد. این موضع تأیید شده و رسمی‌از سوی جمهوری اسلامی‌افغانستان است. بعد از آن هم ما اثری از او ندیدیم. تأکید معاون وزیر خارجه افغانستان بر اینکه این تروریست القاعده‌ای در افغانستان کشته شده پس از آن بود که نیوزویک در گزارشی مدعی شد مرد شماره دو القاعده و بیوه پسر بن لادن سه ماه پیش در خیابان پاسداران تهران توسط مأموران اسرائیلی و به سفارش امریکا ترور شده است. سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان هم دیروز در نشستی خبری هرگونه حضور اعضای این گروه در ایران را تکذیب کرد و به رسانه‌های امریکایی توصیه کرد در دام سناریوپردازی‌های‌هالیوودی مقام‌های امریکا و رژیم صهیونیستی نیفتند.

+++++++

بازداشت اعضای یک تور گردشگری در قم

معاون دادستان قم با اشاره به بازداشت اعضای یک تور گردشگری با اعمال مجرمانه متعدد در این استان گفت: برخورد قانونی و قاطع در انتظار تورهای ناهنجار و غیرمجازی خواهد بود که از مبدأ قم یا عبور از مسیر قم قصد عزیمت به شهرهای مجاور را داشته باشند. حجت‌الاسلام ابوالفضل تحریری با اشاره به اجرای طرح‌های هدفمند درخصوص شناسایی و برخورد با ریشه‌های ترویج ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی در جامعه اظهار داشت: طرح ساماندهی تورهای گردشگری در دستور کار کارشناسان قرارگاه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دادسرای قم قرار دارد.وی بیان داشت: در همین راستا طی رصد و پایش مستمر انجام شده از سوی کارشناسان قرارگاه دادسرای قم و انجام اقدام‌های فنی و اطلاعاتی با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تور ناهنجار و غیرمجاز به مقصد کویر مرنجاب شناسایی و با عوامل آن برخورد شد.تحریری با اشاره به اینکه عوامل این تور دارای سوابق متعدد برگزاری تورهای هنجارشکن بودند، افزود: در بستر این تور اعمال مجرمانه‌ای از قبیل رقص مختلط، کشف حجاب، نزاع و دیگر موارد خلاف شرع و قانون به‌وقوع پیوسته که اتوبوس با صدور دستورهای قضایی توسط پلیس امنیت اخلاقی توقیف و برای مدت قابل توجهی به پارکینگ منتقل و برای مسئول تور به همراه ۱۸ تن از شرکت‌کنندگانی که مرتکب اعمال مجرمانه شده بودند نیز پرونده قضایی تشکیل و همگی روانه زندان شدند.

+++++++

رژیم صهیونیستی ادعا می‌کند یک باج افزار که بیش از ۱۲ شرکت را هدف گرفته در ایران توسعه یافته است. فاکس نیوز نوشت: یک شرکت امنیت سایبری رژیم صهیونیستی به نام «چک پوینت» ادعا می‌کند نوع جدیدی از باج افزار را ردیابی کرده که در ایران توسعه یافته است.

این باج افزار تازه «Pay۲Key» نام دارد و بیش از ۱۲ شرکت رژیم صهیونیستی را هدف گرفته که بین آنها یک شرکت حقوقی و یک شرکت بازی‌های رایانه‌‌‌ای نیز وجود دارد. هکرها با استفاده از پروتکل دسترسی به دسکتاپ از راه دور (RDP) کارمندان دورکار، اهداف خود را اجرایی کرده اند.

طبق تحقیقاتی که شرکت مدعی این خبر انجام داده، تعدادی که گرفتار این باج افزار شدند، تصمیم گرفتند تا باج مورد نظر را بپردازند و به این ترتیب پرداخت‌های انتقالی بین کیف پول‌های مجازی ردیابی شد.

به نظر می‌رسد «Pay۲Key» یک باج افزار پیچیده باشد و بسیار سریع تر از شاخه‌های مشابه دیگر است.

این باج افزار به سرعت مکانیسمی‌را اجرا می‌کند که بخش‌های قابل توجهی از شبکه قربانی را رمزگذاری می‌کند و پیامی‌را نشان می‌دهد که در صورت پرداخت نشدن باج، اطلاعات شرکت را فاش می‌کند.

همچنین کارشناسان این شرکت ادعا می‌کنند هکرها از یک روش دوگانه اخاذی استفاده کرده اند. آنها نه تنها برای حذف رمز‌های ایجاد شده توسط باج افزار بلکه برای افشا نکردن اطلاعات به دست آمده، درخواست باج کرده اند.

پیش از این نیز رسانه‌های خارجی اعلام کردند، ایران در سال جاری حداقل ۲ بار به رژیم صهیونیستی حمله کرده که در یکی از آنها واحدهای توزیع برق این منطقه را هدف گرفته است.

+++++++

وقاحت روباه پیر: از نقض برجام توسط ایران نگرانیم(!)
وزیر امور خاورمیانه در دولت انگلستان، در پاسخ به سؤالات نمایندگان مجلس عوام، نقض برجام از سوی جمهوری اسلامی‌ایران(!) را «عمیقاً نگران‌کننده» خواند و گفت: انگلستان با لغو تحریم‌های تسلیحانی ایران موافق نیست.
وبسایت رادیو فرانسه ضمن انتشار این سخنان جیمس کلورلی نوشت: وزیر دولت انگلستان در پاسخ به سؤالات نمایندگان تأکید کرد دولت لندن با انقضای تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران موافق نیست و نتایج آن را برای امنیت و ثبات منطقه خطرناک می‌داند.
جیمس کلورلی رفتار منطقه‌ای حکومت ایران را بی‌ثبات‌کننده و نگران‌کننده خواند و افزود: هم اکنون بیش از دویست فهرست مجازات‌های اتحادیۀ اروپا علیه ایران از جمله علیه کلیت سپاه پاسداران وجود دارد. کلورلی در ادامه گفت حفظ کانال‌های گفتگو و تماس‌های دیپلماتیک با ایران وسیله‌ای برای رفع نگرانی‌ها دربارۀ برنامۀ موشک‌های بالستیکی و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کنندۀ این کشور است.
استناد این مقام انگلیسی به تحریم‌های اروپا در حالی است که انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شده است.

+++++++

حمله توپخانه‌ای سپاه به مواضع گروهک‌های ضدانقلاب

روابط عمومی‌قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌در اطلاعیه‌ای از حمله توپخانه‌ای رزمندگان سپاه به مواضع گروهک‌های ضدانقلاب در آن سوی مرزها خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: «رزمندگان نیروی زمینی سپاه صبح امروز، شنبه مواضع گروهک‌های تروریستی ضدانقلاب را در آن سوی مرزهای شمال غرب کشورمان هدف قرار دادند که طی این حملات، خسارات و تلفات سنگینی به ضدانقلاب وارد شد. همان‌گونه که بارها تصریح شده، امنیت ملی و حفظ آرامش و آسایش ملت ایران به‌ویژه مردم استان‌های مرزی، خط قرمز نیروهای مسلح کشور، به‌ویژه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌بوده و در این خصوص هیچ ملاحظه و مرزی را نمی‌شناسد و تروریست‌ها را در هر سوراخی که خزیده باشند، به سزای اعمال ننگین و جنایت‌کارانه‌شان خواهند رساند».

+++++++

شهادت ۳ مرزبان در درگیری با تروریست‌ها

عناصر مسلح ضدانقلاب در حوزه گروهان مرزی «تکور» در استان آذربایجان‌ غربی، دیروز با تعدادی از عوامل مرزبانی به صورت مسلحانه درگیر شدند. با حضور عوامل کمکی و با مقاومت کم‌نظیر نیروهای مرزبانی، ضمن دفع حمله تروریست‌ها، از نفوذ آنان به خاک کشور جلوگیری به عمل آمد. در این درگیری ۳ نفر از نیروهای مرزبانی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و ۲ نفر مجروح شدند. با توجه به تبادل آتش پرحجم نیروهای خودی، شواهد حاکی از وارد شدن تلفات سنگین و مهلک به عناصر مسلح ضد انقلاب است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پایگاه بصیرت

ممکن است کرونا بر برگزاری انتخابات تأثیر بگذارد

سخنگوی شورای نگهبان درباره آخرین وضعیت قانون جدید انتخابات و اینکه اصلاح قانون انتخابات به انتخابات سال آینده می‌رسد یا خیر؟ گفت: درباره اصلاح قانون انتخابات هنوز نمی‌توانم اظهارنظر کنم، زیرا مصوبه مربوط به آن هنوز در مجلس نهایی نشده و ظاهرا قرار است از هفته آینده در دستور کار صحن قرار گیرد، بنابراین باید فعلا منتظر ماند. عباسعلی کدخدایی درباره الکترونیکی شدن انتخابات گفت: همچنان کارشناسان ما با دوستان‌مان در وزارت کشور در این زمینه در حال مذاکره هستند. سوالی شده بود که آیا شرایط کرونایی کشور ممکن است در این زمینه تاثیرگذار باشد که عرض کردم مثل همه اتفاقات مانند انتخابات مرحله دوم مجلس که با تدابیر خاصی برگزار شد و تبلیغات میدانی نبود و در فضای مجازی و صداوسیما انجام شد، لذا ممکن است در این زمینه هم تدابیر اینگونه اندیشیده شود ولی مطمئن نیستم و هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم و به صورت قطعی نمی‌توانم اظهارنظر کنم.

عباسعلی کدخدایی همچنین درباره آخرین وضعیت قانون جدید انتخابات و اینکه اصلاح قانون انتخابات به انتخابات سال آینده می‌رسد یا خیر؟ گفت: درباره اصلاح قانون انتخابات هنوز نمی‌توانم اظهارنظر کنم، زیرا مصوبه مربوط به آن هنوز در مجلس نهایی نشده و ظاهرا قرار است از هفته آینده در دستور کار صحن قرار گیرد، بنابراین باید فعلا منتظر ماند.

+++++++

امام جمعه تهران گفت: زمینه‌ها برای تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی در حال فراهم شدن است.او در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «انتخابات ۱۴۰۰ نقطه عطف در تاریخ ایران و جهان اسلام خواهد بود. زمینه‌ها برای تشکیل دولت جوان حزب اللهی در حال فراهم شدن است.»

++++++

کواکبیان و انتخابات ریاست جمهوری

مصطفی کواکبیان اعلام کرد که اگر اصلاح‌طلبان مکانیسمی‌برای دستیابی به اجماع داشته باشند، حتما کاندیدای ریاست جمهوری می‌شود. مصطفی کواکبیان، دبیرکل حزب مردم‌سالاری و نماینده سابق تهران و نماینده اسبق سمنان در مجلس درباره انتخابات ۱۴۰۰ گفت: «ما الان چند مسئله در بحث اصلاح‌طلب‌ها داریم که یکی همین است که چه کار کنیم که به یک سازوکاری برای دستیابی به کاندیدایی که اتفاق‌نظر بیشتر روی ایشان وجود دارد، برسیم و یک بحث هم این است که ما معتقد هستیم دیگر بس است که کاندیدای قرضی و نیابتی و اجاره‌ای داشته باشیم. ما باید از دل اصلاح‌طلب‌ها یکی را که می‌تواند مورد اتفاق‌نظر واقع شود، به دست بیاوریم».

او درباره اینکه خودش نامزد انتخابات می‌شود یا نه، هم اظهار کرد: «ما در صحبت‌های خود گفتیم که اگر آن مکانیسم دستیابی به اجماع را قبول داشته باشیم، ما تابع آن مکانیسم هستیم. حالا خود بنده مثلا دفعه‌ پیش سال ۹۶ کاندیدا بودم؛ ولی چون هیچ مکانیسمی‌در کار نبود و البته تأیید صلاحیت هم که نشدیم؛ اما امروز من معتقدم که اگر آن مکانیسم باشد، من حتما کاندیدا می‌شوم؛ یعنی روی یک معیاری و روی یک چیزی و طبیعی است از دل آن مکانیسم کسی رأی نیاورد، باید تابع جمع باشد؛ ولی اگر آن مکانیسم نباشد، درحزب مردم‌سالاری ما یک تصمیم دیگری می‌گیریم».

++++++

"غلامرضا تاجگردون"، فعال چپ، از حامیان رئیس‌جمهور روحانی و نماینده سابق مجلس در بخشی از یک مصاحبه با سایت خبری انصاف پیرامون مجلس یازدهم و "محمدباقر قالیباف" اظهار کرده است: قوه‌ی مقننه حداقل در چند ماه گذشته نشان داده است که یک‌سری اهداف مشخص دارد؛ یکی تاثیرگذاری آشکار بر انتخابات آتی ریاست‌جمهوری است. هدف آنها همچنین بولد کردن و بزرگ‌تر نشان دادن ضعف‌های نظام اجرایی و انداختن مشکلات اجرایی یا مشکلات بیرونیِ بیشتر بر دوش دولت است؛ به این صورت که مردم احساس کنند مقصر عمده‌ی مشکلات دولت است. وقتی که چنین هدفی گذاشته شده باشد در نتیجه طرح‌ها، لوایح یا قوانین و احکام نظارتی که می‌خواهند به تصویب برسانند، عملا جوری خواهد شد که هدف دولت را تامین نکند و هدف خودشان را تامین کند. "حرکت‌های رئیس قوه‌ی مقننه علی‌رغم قول‌هایی که به یارانش داده شده است به سمتی است که بتواند یکی از کاندیداهای اصلی ریاست‌جمهوری سال آتی باشد و به دیگر کاندیداها یا به کسان دیگری که مترصد او در این بازی هستند بگوید که من چنین هدف یا چنین جایگاهی را دارم. وقتی رئیس مجلس و حتی نواب‌رئیس آن که افراد موثر در مجلس‌اند، به‌خاطر حفظ قدرت و جایگاه‌شان، خودشان را در تراز ریاست‌جمهوری سال آتی ببینند، قاعدتا نباید انتظار داشت که این قوه متناسب با اهداف نظام اجرایی کشور گام بردارد."

++++++

محمد‌هاشمی، عضو پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام از یک عضو مؤتلفه اسلامی‌خواست تا توضیح دهد که اصولگرایان کدام تجربه موفق در مذاکرات بین‌المللی را داشته‌اند.
اخیراً «حمیدرضا ترقی»، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌و‌گویی اشاره کرد که متأسفانه هر وقت مذاکرات توسط اصلاح‌طلبان صورت گرفته ما خسارت دیده‌ایم. او همچنین گفته است که اگر مذاکره کنندگان اصولگرا باشند، مذاکره اشکالی ندارد. در این ارتباط «محمد‌هاشمی‌رفسنجانی»، عضو پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام، درباره صحبت‌های حمیدرضا ترقی، به خبرگزاری برنا گفت: در زمان مذاکره جلیلی حضور نداشتیم اما براساس اخبار و رسانه‌ها، از آن مذاکرات، تقریباً هیچ حاصلی نصیب کشور نشد که اثراتی منفی نیز به‌دنبال داشت؛ البته وقتی ترقی می‌گوید مذاکرات اصلاح‌طلبان خسارت زا بود، باید بگوید چه خساراتی بوده؟ اگر منظورشان برجام است باید گفت که برجام، بهترین سند بین‌المللی است که جمهوری اسلامی، پس از انقلاب داشته است.هاشمی‌ادامه داد: حال بدعهدی امریکا بویژه شخص ترامپ، بحث جداگانه‌ای است چراکه ترامپ نه تنها از برجام بلکه از بسیاری توافق‌های بین‌المللی از جمله یونسکو و معاهده پاریس و غیره خارج شده است.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

حوادث جهان

+++++ مرد شیاد که پس از جلب اعتماد زن جوان و دوستی با او وارد خانه‌اش شده بود با تهدید چاقو اموالش را سرقت و فرار کرد.

+++++ دختر جوان وقتی فهمید نامزدش زورگیر است، ارتباطش را با او قطع کرد اما پسر کینه‌جو او را ربود و در مخفیگاهش شکنجه کرد. چند روز قبل رهگذران و کسبه خیابانی در شمال تهران شاهد درگیری دو پسر جوان با دختری جوان داخل یک خودروی 206 بودند. از آنجایی که دو پسر جوان مدعی بودند راننده خودروی 206 خواهرشان است و ماجرا خانوادگی است، این گزارش به پلیس اعلام نشد. با گذشت دو روز از این درگیری خیابانی، دختر جوانی هراسان با پلیس تماس گرفت و از دزدیده شدنش توسط خواستگار سابقش خبر داد.
+++++ زن تبهکار که با همدستی یک مرد صدها میلیون تومان ارز و سکه طلا را با تهدید اسلحه از شوهرش سرقت کرده و به آلمان گریخته بود هنگام بازگشت به کشور در فرودگاه دستگیر شد.

+++++ بازیگر زن سیاهی لشکر که از همراهان بیماران در بیمارستان‌ها سرقت می‌کرد وقتی دستش رو می‌شد، به بهانه اینکه در حال ضبط برنامه دوربین مخفی هستند فرار می‌کرد. اوایل مهر زن میانسالی نزد پلیس رفت و از سرقت 60 میلیون تومانی اموالش خبر داد. او گفت: پسر دو ساله یکی از اقوامم حالش بد شده بود و او را به بیمارستانی در مرکز تهران بردیم. مادر بچه در حال انجام کارهای بستری کردن پسرش بود و من در حیاط بیمارستان روی صندلی به انتظار او نشسته بودم.
ناگهان زن میانسالی به سراغم آمد و خودش را فردی نیکوکار معرفی و سر صحبت را باز کرد به من گفت اگر نیاز مالی دارید می‌توانم کمکتان کنم و هزینه داروهای بچه را من پرداخت می‌کنم. او که خودش را فتانه معرفی کرده بود یک عینک آفتابی بزرگ و ماسک به صورت داشت. در حالی که از او تشکر می‌کردم گفتم ما نیاز مالی نداریم. او در همین حین آبمیوه‌ای را به من تعارف کرد و بعد از خوردن آبمیوه از هوش رفتم. وقتی چشم باز کردم فهمیدم 7 ساعت بی‌هوش بودم و در این مدت 40 میلیون تومان طلاهایم و 20 میلیون تومان پولی که در کیفم داشتم سرقت شده بود.

+++++ دو متهم که برای تسویه حساب مالی و انتقام از مردی جوان، باعث قتل پدر وی شده بودند بزودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شوند. رسیدگی به این پرونده از خرداد سال پیش با آتش‌سوزی مرگبار در خانه‌ای در محدوده شهر قدس آغاز شد. بلافاصله مأموران آتش‌نشانی به محل اعزام شدند و پس‌از خاموش کردن آتش جسد مرد 80 ساله‌ای را پیدا و از خانه خارج کردند. بلافاصله جسد با دستور مقام قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد.
پس از آن دختر مرد سالخورده که در زمان حادثه در خانه بود در تشریح ماجرا گفت: ساعاتی پیش دو مرد جوان که نقاب بر صورت داشتند به خانه ما حمله کردند، البته من یکی از آنها را از روی صدایش شناختم، او سهیل بود و چندباری برای انجام کاری پیش پدرم آمده بود. آنها پس از ورود به خانه بسرعت دست‌ها و پاهای من و پدرم را بستند و مرا به اتاقی انداختند بعد کل خانه‌مان را به هم ریختند و مقداری طلا و پول برداشتند اما بیشتر به‌دنبال اسناد پدرم بودند که پس از ناکامی‌خانه را به آتش کشیدند و متواری شدند. من آنقدر فریاد زدم تا همسایه‌ها متوجه آتش‌سوزی شدند و با آتش‌نشانی تماس گرفتند.

+++++ عامل قتل استاد دانشگاه فسا شناسایی شد و تلاش برای دستگیری وی از سوی پلیس ادامه دارد. حسین آرگیو، فرماندار ویژه شهرستان فسا درباره جزئیات قتل استاد دانشگاه پیام نور فسا که در این شهرستان به قتل رسیده بود، گفت: حمیدرضا آزادی، کارمند پیمانی دانشگاه پیام نور فسا، فوق‌لیسانس ادبیات و دانشجوی دکترای دانشگاه دولتی شیراز بود. این استاد ۴۶ ساله حدود ۱۵ سال کارمند دانشگاه پیام نور فسا بود و همچنین در این دانشگاه به تدریس ادبیات مشغول بود. وی درخصوص روز حادثه گفت: مقتول روز سه‌شنبه 20 آبان تا ساعت ۱۴:۳۰ در محل کار خود بوده است و پس از خروج از آنجا و در ورودی شهر یک خودرو ۴۰۵ جلوی او را گرفته و با ضرب گلوله وی را به قتل می‌رساند. فرماندار ویژه فسا علت قتل را موارد و اختلافات شخصی بیان کرد و افزود: قاتل شناسایی و تلاش‌ها برای دستگیری وی ادامه دارد.

+++++ قاتل فراری که با تغییر چهره و هویت زندگی مخفیانه‌ای را شروع کرده بود هنگام درگیری با یکی از اقوام مقتول کلاه گیسش افتاد و هویتش برملا شد.

+++++ مرد جوان وقتی دید سگ همسایه قصد نزدیک شدن به دو خواهرزاده خردسالش را دارد با پرتاب کردن جسمی‌به طرف سگ قصد داشت مانع حمله وی شود اما صاحب سگ این مرد را به قتل رساند.

+++++ جسد پسربچه بستان‌آبادی که هنگام بازی در کوچه به طرز مرموزی ناپدید شده بود پس از سه روز داخل یک گونی پیدا شد. صبح سه‌شنبه 20 آبان زن جوانی با مراجعه به پلیس از ناپدید شدن پسر 4 ساله‌اش امیر علی خبر داد و گفت: روز حادثه طبق معمول همسرم به سر کار رفت و من و بچه‌هایم خانه بودیم که امیرعلی پیش من آمد و گفت مامان من آش می‌خواهم. چون آن موقع در خانه سبزی نداشتم به دخترم مهشید که 8 ساله است پول دادم تا برود سبزی بخرد. در همین موقع زن همسایه به در خانه ما آمد و من داخل حیاط سرگرم حرف زدن با او بودم که امیرعلی از خانه خارج شد و گفت من به کوچه می‌روم تا با بچه‌ها بازی کنم. دقایقی بعد که دخترم به خانه برگشت سراغ برادرش را گرفت. به او گفتم مگر برادرت در کوچه نبود؟ اما مهشید گفت نه امیرعلی را ندیدم. یک لحظه ترس به جانم افتاد با عجله به کوچه رفتیم همه جا را گشتیم به خانه همسایه‌ها سر زدیم اما کسی بچه‌ام را ندیده بود. در این رابطه سه نفر
تا کنون دستگیر شده‌اند و تحقیقات درباره علت این حادثه توسط مراجع قضایی و انتظامی‌شهرستان بستان‌آباد در حال انجام است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

دنیای سلامت

زمستان آینده به زندگی طبیعی بازخواهیم گشت

پروفسور اوغور شاهین، یکی از سازندگان واکسن جدید کرونا می‌گوید این واکسن در طول تابستان آینده به طور عمده در دسترس قرار خواهد گرفت و زندگی تا زمستان آینده باید به حالت طبیعی بازگشته باشد.

به نقل از بی‌بی‌سی پرفسور شاهین یکی از بنیانگذاران شرکت آلمانی بیوان‌تک سازنده واکسن ظاهرا تاثیربخش برای کروناویروس است گفت زمستان امسال هم همراه با شیوع بالای کرونا خواهد بود، چرا واکسن در این هنگام تاثیر چندانی بر شمار عفونت‌ها نخواهد داشت.

هفته قبل بیوان‌تک و شرکت همکارش فایزر اعلام کردند آنالیز مقدماتی نشان داده است این واکسن می‌تواند از بیش از ۹۰ درصد افراد در برابر ویروس کرونا محافظت کند.

حدود ۴۳۰۰۰ نفر در آزمایش‌های این واکسن شرکت داشتند.

پروفسور شاهین گفت عوارض جانبی اصلی این واکسن تا به حال درد خفیف تا متوسط در محل تزریق برای چند روز و نیز ایجاد تب خفیف تا متوسط در برخی از افراد برای همین مدت بوده است.

به گفته شاهین تا به حال عوارض جانبی وخیمی‌که باعث متوقف کردن بررسی شده باشد، مشاهده نشده است.

شاهین گفت اگر همه چیز به خوبی پیش برود، عرضه واکسن از پایان امسال یا آغاز سال آینده شروع خواهد شد. به گفته او هدف این است که بیش از ۳۰۰ میلیون دوز واکسن تا ماه آوریل آینده (اواسط فروردین آینده) در جهان توزیع شود و تاثیر واکسن در سطح جامعه در آن هنگام تازه شروع خواهد شد.

پروفسور شاهین گفت: «تابستان به ما کمک خواهد کرد، چرا که میزان عفونت در تابستان کاهش می‌یابد و آنچه مطلقا ضرورت دارد این است که تا پیش از پاییز/زمستان آینده به میزان بالای واکسیناسیون برسیم.»

به گفته او باید همه برنامه‌های ایمن‌سازی با واکسن پیش از پاییز آینده تکمیل شوند.

پروفسور شاهین در پاسخ به این پرسش که آیا واکسن در افراد سالمندتر به اندازه افراد جوانتر موثر خواهد بود، گفت انتظار دارد تا سه هفته اینده بتواند در این باره نظر دهد.

او گفت که هنوز معلوم نیست که ایمنی پس از تزریق دومین دوز واکسن تا چه مدت ادامه خواهد داشت.

با این حال به گفته اگر معلوم شود که ایمنی نسبت به ویروس پس از یک سال کاهش عمده‌ای پیدا می‌کند، تقویت دوباره ایمنی (با واکسن یادآور) چندان پیچیده نخواهد بود.

پروفسور شاهین همچنین گفت اطمینان دارد این واکسن میزان انتقال ویروس بین افراد را کاهش خواهد داد، چرا که مانع ایجاد علائم بیماری در افراد واکسن‌زده خواهد شد.

به گفته او، امکان دارد که واکسن انتقال ویروس را تا نصف کاهش دهد که تاثیر بزرگی شمرده می‌شود.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

معارف دینی

«قنبر» امام علی(ع) را بسیار دوست داشت و سعی می‌کرد مواظب امیر‌المؤمنین(ع) باشد. یک شب امام علی(ع) متوجه شد که قنبر نیز پشت سر ایشان حرکت می‌کند. حضرت از او پرسید: چه شده که در این وقت شب به دنبال من می‌آیی؟ قنبر پاسخ داد: آمده‌ام تا مواظبتان باشم. امام علی(ع) فرمود: مرا از اهل آسمان حفظ می‌کنی یا از اهل زمین؟ قنبر عرض کرد: از اهل زمین تو را حفظ می‌کنم. امام علی(ع) فرمود: اهل زمین جز به اذن خداوند نمی‌توانند به من آسیبی برسانند، برگرد! قنبر به دستور امام علی(ع) بازگشت.(1)
____________
1- اصول کافی، ج 2، ص 59

اخبار کوتاه آغاجاری 30 – 8 – 99
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب :
 • کل نظرات :
 • افراد آنلاین :
 • تعداد اعضا :
 • بازدید امروز :
 • بازدید کننده امروز :
 • باردید دیروز :
 • بازدید کننده دیروز :
 • گوگل امروز :
 • گوگل دیروز :
 • بازدید هفته :
 • بازدید ماه :
 • بازدید سال :
 • بازدید کلی :