loading...

اخبار شهرستان آغاجاري

این وبلاگ اخبار شهرستان آغاجاری را منعکس می نماید

بازدید : 104
شنبه 30 آبان 1399 زمان : 21:37

جلسه بررسی مشکلات و مسائل شهرستان آغاجاری با حضور استاندار خوزستان و تعدادی از مدیران کل در مورخ 29-8-99 و با حضور مظلومی‌نماینده‌ی شهرستان و مسئولین شهرستان در محل فرمانداری برگزار گردید. در این جلسه مصوبات قبلی و مشکلات عدم اجرای آنها بررسی و تصمیماتی اتخاذ گردید.

************

به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری آغاجاری به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی، رئیس کتابخانه‌های عمومی‌به همراه کتابداران با علی خدری سرپرست فرمانداری دیدار کردند

🔸سرپرست فرمانداری آغاجاری ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار و تقدیر از زحمات نویسندگان شهرستان برای خلق آثار و نشر کتاب گفت: در شرایط شیوع کرونا ویروس به علت کاهش مراجعات و ارباب رجوع، کتابخانه‌ها می‌بایست روش‌های نوینی در راستای آموزش و افزایش آگاهی‌های مردم در مطالعه کتاب استفاده کنند.

🔸در این نشست که با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی‌و فرهنگ و ارشاد اسلامی‌برگزار شد از کتاب‌های مجموعه اشعار "چیزی شبیه رویای برگشتن تو" نویسنده آرزو آقائی، کتاب مجموعه اشعار "چشم‌ها هم باردار می‌شوند" نویسنده فروغ فرهادی و کتاب مجموعه اشعار "صدای استخوان‌هایم گریه ست" نویسنده پریزاد حیجوان رونمایی شد.

🔸گفتنی است جلسه ستاد اجرایی پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان آغاجاری هم با حضور مدیران ادارات مربوطه برگزار خواهد شد

************

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی‌شهرستان آغاجاری نخستین نشست کتابخوان ویژه مسولین شهرستان آغاجاری به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با حضور عباس حسین زاده بندقیری سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی‌استان خوزستان ، علی خدری سرپرست فرمانداری آغاجاری و جمعی از مسولین استانی و شهرستانی به صورت مجازی و در فضای اسکای روم برگزار شد.

در ابتدای این نشست عباس حسین زاده بندقیری ضمن تبریک هفته کتاب ،کتابخوانی و کتابدار بیان کرد : به پاس داشت نام نیک علامه طباطبایی هرساله ۲۴ آبان ماه به روز کتابخوانی نامگذاری شده است .

وی با بیان اینکه مسولین الگوی جامعه هستند ، برگزاری نشست ویژه مسولین را یک ابداع بسیار خوب عنوان کرد و از اداره کتابخانه‌های عمومی‌شهرستان آغاجاری ، کتابخانه شهید مدنی ، تمامی‌مسولین شهرستان آغاجاری و شرکت کنندگان تقدیر و تشکر کرد .

حسین زاده با بیان شرایط فعالیت کتابخانه‌های عمومی‌متاثر از ویروس کرونا ، حضور در فضای مجازی را برای کتابخانه‌های عمومی‌جزء اجتناب ناپذیر تلقی کرد و گفت : کتابخانه‌های عمومی‌در این دوران مانند سایر ادارات فعالیت‌های خود را از فضای حقیقی و حضوری به فضای مجازی انتقال داده است .

وی افزود حضور در فضای مجازی حضوری دولبه است و نهاد کتابخانه‌های عمومی‌در دورانی که کرونا شکل گرفت به خوبی از این فضا استفاده کرد و کتابداران در این فضا به تولید محتوا پرداختند .

آقای مهندس خدری فرماندار شهرستان آغاجاری در این نشست ضمن تبریک هفته کتاب عنوان کرد : فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از آداب و مسایلی هست که باید در جامعه ترویج داده شود و با توجه به توسعه الکترونیکی و فضاهای مجازی مردم از کتاب فاصله گرفتند .

وی افزود : با توجه به شرایط پیش آمده و اعمال محدودیت در اثر بیماری کرونا فرصت بسیار خوبی بدست آمده است که کتابخوانی را بعنوان یک سرگرمی‌و جهت افزایش آگاهی به مردم توصیه کنیم و کتابخانه‌های عمومی‌تدابیری اتخاد نماید و به نوعی نگذارد فاصله بیفتد و به طرق مختلف فرهنگ کتابخوانی را توسعه دهد .

در ادامه این برنامه کتاب " قلعه حیوانات " اثر جورج اورول توسط علی خدری سرپرست فرمانداری آغاجاری ، کتاب " سنگفرش هر خیابان از طلاست " اثر کیم وو چونگ توسط حنا ربیعی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی‌شهرستان آغاجاری ، کتاب " هفت عادت مردمان موثر " اثر استفان کاوی توسط لیلا اسماعیلی رئیس دانشگاه پیام نور آغاجاری ، کتاب " درمان اضطراب همراه با آبشار آرامش " اثر گیلیانباتلر تونی هوپ توسط کبری قنواتی پور کارشناس امور بانوان و خانواده شهرستان آغاجاری و کتاب " گردان قاطر چی‌ها " اثر داوود امیریان توسط فریده مرادی مسول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی گردید.

************

سرپرست فرمانداری آغاجاری: جمع آوری سگ‌های ولگرد در سطح شهر از اولویت‌های کاری شهردار باشد

به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری آغاجاری این جلسه به ریاست خدری سرپرست فرمانداری و با حضور اعضای شورای تامین، معاونت دانشکده علوم پزشکی بهبهان و مسئولین ذیربط روز یکشنبه 25 آبان ماه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. خدری سرپرست فرمانداری با اشاره به افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در کشور گفت: در این شرایط حساس می‌طلبد پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به شکل جدی تر مورد توجه قرار گیرد. بازرسی از واحدهای صنفی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و برخورد با اصناف متخلف، استفاده از ماسک در بین پرسنل ادارات و عدم پذیرش مراجعین بدون ماسک، پرهیز از برگزاری تجمعات غیر ضروری در مراسمات ترحیم و عروسی، آهک پاشی جوی و جدول تداوم داشته باشد.

سرپرست فرمانداری آغاجاری با تاکید بر انجام بازرسی‌های مشترک اظهار داشت: کارشناس شبکه بهداشت و درمان در بازرسی‌ها، آن دسته از اصناف و دستگاه‌های اجرایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، معرفی نماید تا برخورد با آنها صورت گیرد. علی خدری افزود: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا محدودیت‌هایی از ابتدای آذر ماه در کشور اجرایی خواهد شد که به محض ابلاغ دستورالعمل‌های مربوطه، اقدامات لازم را انجام می‌دهیم. رئیس شورای سلامت شهرستان آغاجاری بر اهمیت اطلاع رسانی پیام‌های بهداشتی در ورودی‌های ادارات و سطح شهر در جهت رعایت موارد بهداشتی به منظور مقابله با کرونا ویروس تاکید کرد.

سرپرست فرمانداری به دغدغه شهروندان در خصوص سگ‌های ولگرد در سطح شهر اشاره کرد و عنوان داشت: شهرداری آغاجاری در اسرع وقت نسبت به جمع آوری سگ‌های ولگرد اقدام نماید و این مورد از اولویت‌های کاری شهردار باشد. همچنین درختان کنوکارپوس هرس شده، نخاله‌های ساختمانی موجود جمع آوری و با شهروندانی که رعایت نمی‌کنند، برخورد شود.

در این جلسه دکتر شبرو معاونت دانشکده علوم پزشکی بهبهان از عملکرد سلامت محیط و کار در مبارزه با کووید 19 و اپیدمیولوژیک وضعیت این بیماری در شهرستان آغاجاری گزارشی ارائه نمود.

************

در جریان سفر نماینده مجلس شورای اسلامی‌و مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به شهرستان آغاجاری مشکلات حوزه نفت بررسی شد .به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری آغاجاری در ابتدای این سفر خدری سرپرست فرمانداری، حجت الاسلام موسوی امام جمعه، مظلومی‌نماینده مردم شهرستان‌های بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی، محمدی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، پیرامون مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری و دیگر مسئولین به منظور بررسی مشکلات حوزه نفت در شهرستان از برخی پروژه‌های نفت بازدید کردند.

🔸در این برنامه از مناطق بافت فرسوده شهری در کوی طالقانی، منازل اطراف چاه‌های نفت شماره 104 و 200 جهت جابه جایی این واحدهای مسکونی، پروژه احداث استخر شهدای نفت آغاجاری، بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی بازدید نمودند و در ادامه جلسه جمع بندی به منظور اتخاذ تصمیمات لازم جهت برطرف نمودن مشکلات پروژه‌های نفت در شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

************

ممویی سرپرست اداره‌ی ارشاد آغاجاری گفت: در مسابقه‌ی رسول مهربانی که با استقبال خوبی از سوی شهروندان بومی، استانی و کشوری روبرو شد از میان ۷۴ اثر ارسال شده به دبیرخانه، با رای هیأت داوران در بخش شعر آیینی، مریم شریفی، احسان آبیار، عبداله محسنی، دلنوشته، سارا حمیدی و علی سعیدی نژاد، حدیث، سمیه سلیمانی فر و زهرا قادری، کتابخوانی، محبوبه اسماعیلی و مقاله نویسی، علی دیلمی‌و خیراله عبدالهی به عنوان برگزیده شناخته شدند.

به برگزیدگان این مسابقه از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج و اداره نهاد کتابخانه شهید مدنی شهرستان آغاجاری جوایز نقدی اهدا می‌شود.

************

قرار نبود چنین شود ....
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

آرشیو
آمار سایت
 • کل مطالب :
 • کل نظرات :
 • افراد آنلاین :
 • تعداد اعضا :
 • بازدید امروز :
 • بازدید کننده امروز :
 • باردید دیروز :
 • بازدید کننده دیروز :
 • گوگل امروز :
 • گوگل دیروز :
 • بازدید هفته :
 • بازدید ماه :
 • بازدید سال :
 • بازدید کلی :